INFORMACJE OGÓLNE
Alexa Dystrybucja Sp. z o.o. dostawca produktów i urządzeń czołowych producentów: HILUX, MEKAR, LMF CLIMA, MDV,  rozpoczęła swoją działalność handlową z końcem 2010 roku.
Na chwilę obecną nasza firma posiada dwie lokalizacje magazynowo-handlowe:

-woj. mazowieckie (Warszawa, ul. Łubinowa 4)
-woj. podkarpackie (Kolbuszowa, ul. Towarowa 4)
Głównym zadaniem naszej firmy jest wsparcie wszystkich profesjonalistów działających w branży klimatyzacyjno-wentylacyjnej, dlatego oferta spółki skierowana jest głównie do instalatorów, projektantów, generalnych wykonawców, indywidualnych inwestorów.


PROFIL DZIAŁALNOŚCI

Alexa Dystrybucja Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski marki HILUX ( producenta klimatyzatorów, agregatów wody lodowej, klimakonwektorów, central wentylacyjnych typu Rooftop, agregatów skraplających, pomp ciepła). Jako uzupełnienie oferty firma proponuje konkurencyjną ofertę na pozostałe produkty niezbędne w instalacjach klimatyzacji i wentylacji tj. kanały i kształtki okrągłe, i prostokątne, przewody elastyczne, izolacja, materiały montażowe, galanteria wentylacyjna, tłumiki, przepustnice, kratki i wiele innych. Oferta naszej firmy to 23 000,00 produktów, w większości dostępnych na naszych magazynach.

STRUKTURA HANDLOWA

Posiadanie dwóch lokalizacji ułatwia nam bezpośredni kontakt z klientami, dzięki temu możemy w sposób szybki i sprawny reagować na ich potrzeby. Jednym z ważniejszych atutów firmy są nasi pracownicy-specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, znający rynek, gwarantujący pomoc w zakresie przygotowania oferty handlowej, kwestii związanych z serwisem czy też gwarancją. Zależy nam na budowaniu długotrwałych relacji z klientem dlatego do każdego z nich podchodzimy indywidualnie ustalając m.in. dobór urządzeń w wycenie, możliwość zastosowania zamienników, poziom rabatów , miejsce i termin realizacji zamówienia. Dodatkowo przewagę nad konkurencją dają nam magazyny wysokiego składowania oraz własna logistyka. Kilkuletnie doświadczenie w branży pozwala nam przewidzieć oczekiwania naszych klientów dlatego dużą wagę przykładamy do dostępności produktów bezpośrednio z naszych magazynów, oraz szybką realizację zamówień niemagazynowych.